Тур де Франс 2022 Жінки

Article

August 19, 2022

Tour de France Femmes 2022 (офіційна назва Tour de France Femmes avec Zwift) — перший випуск Tour de France Femmes, одного з двох великих жіночих велоспортів. Гонка проходила з 24 по 31 липня 2022 року і стала 16-ю подією у жіночому світовому турі UCI 2022. Гонка послідувала за роками кампанії жіночого професійного пелотону за гонку, еквівалентну чоловічому Тур де Франс, після того, як історичні спроби зазнали невдачі через фінансові труднощі, обмежене висвітлення в ЗМІ та проблеми з товарними знаками. Гонку організувала спортивна організація Amaury (ASO), яка також організовує чоловічий Тур де Франс. Гонку виграла Аннемік ван Влейтен з команди Movistar. На початку гонки ван Влойтен страждала від шлункового захворювання, внаслідок чого вона втратила майже хвилину декому зі своїх суперниць за maillot jaune. Зрештою вона змогла відновитися, коли гонка досягла гір. На сьомому етапі ван Флойтен атакував на першому підйомі, а потім проїхав соло останні 60 кілометрів (37 миль), щоб виграти етап більш ніж на три хвилини, перейшовши в жовту майку в процесі. Вона підтвердила свою перемогу, вигравши другий етап поспіль наступного дня, який завершився на вершині La Super Planche des Belles Filles. Друге місце посіла Демі Воллерінг з SD Worx, яка фінішувала другою після ван Влойтен на обох гірських етапах, щоб закріпити своє місце в генеральній класифікації (GC). Подіум завершила Катажина Нєвядома з Canyon–SRAM. Вона стабільно виступала протягом перших шести етапів, виграючи в деяких своїх суперниць на подіумі, перш ніж фінішувати в першій п’ятірці на обох гірських етапах, щоб закріпити своє місце на подіумі. В інших класифікаціях перегонів Маріанна Вос з команди Джамбо-Вісма виграла класифікацію за очками. Вона фінішувала в першій п’ятірці на кожному з перших шести етапів, здобувши при цьому дві перемоги на етапах. Вос також тримав maillot jaune від другого до шостого етапу. Окрім другого місця в GC, Воллерінг також взяв майку в горошок як переможець у класифікації Queen of the Mountains (QoM). Ширін ван Анрой з Trek–Segafredo виграла білу майку як переможець у класифікації молодих райдерів, яка присуджувалася найкращому гонщику GC віком до 23 років. Canyon–SRAM виграла командну класифікацію як команда з найнижчим загальним показником час серед трьох їхніх найкращих вершників. Вос також отримала нагороду за супер-боєздатність, щоб додати до своєї зеленої майки та дві перемоги на етапі. Загалом, гонка отримала високу оцінку громадськості, засобів масової інформації, команд і гонщиків – з великими натовпами та високою телевізійною аудиторією. Як перша офіційна жіноча гонка Тур де Франс з 1989 року, ця гонка отримала значне висвітлення в ЗМІ по всьому світу. Директор перегонів Маріон Русс зазначила, що в майбутніх змаганнях і в жіночому велоспорті загалом є місце для вдосконалення.

Команди

У змаганнях взяли участь 24 команди. Усі 14 жіночих світових команд UCI були запрошені автоматично. До них приєдналися 10 жіночих континентальних команд UCI – три найкращі жіночі континентальні команди UCI 2021 року (Ceratizit–WNT Pro Cycling, Parkhotel Valkenburg і ​​Valcar–Travel & Service) отримали автоматичне запрошення, а інші сім команд були обрані спортивною організацією Amaury (ASO), організатори туру. Команди були оголошені 30 березня 2021 року. У гонці стартували 144 гонщиці з 25 національностей, причому найбільший відсоток становили голландці (20% пелотону). Жіночі команди UCI WorldTeams Жіночі континентальні команди UCI

Маршрут і етапи

У жовтні 2021 року маршрут анонсував директор перегонів Маріон Русс. Він складався з восьми етапів протягом восьми днів перегонів (оскільки не було дня відпочинку, як у подовжених етапах гонок), загалом протяжністю 1033 кілометри (642 милі). Гонка почалася з етапу на Єлисейських полях, раніше того ж дня, коли завершився чоловічий тур. Маршрут включав гравійні ділянки у виноградниках Шампані, етапи в горах Вогези (включаючи найдовший, етап 5, 175,6 км (109,1 км).