Фінал Кубка Англії 1987

Article

May 22, 2022

Фінал Кубка Англії 1987 року між Ковентрі Сіті та Тоттенхем Хотспур 16 травня 1987 року на стадіоні Уемблі, Лондон, Англія, був 106-м фіналом Кубка Англії, основного кубкового змагання англійського футболу. Це був третій фінал для Тоттенхем Хотспур за сім років, команда вигравала трофей у 1981 та 1982 роках, тоді як Ковентрі виступав уперше. У тому сезоні обидва клуби були в Першому дивізіоні Футбольної ліги, що дало їм вихід у змагання в третьому раунді. Кожен з них виграв по п’ять ігор на шляху до фіналу: Ковентрі переміг Лідс Юнайтед з рахунком 3–2, а Тоттенхем – Уотфорд з рахунком 4–1 у своїх відповідних півфіналах. Обидва клуби записали пісні на згадку про вихід у фінал. Після того, як грудневий матч ліги між обома сторонами завершився з рахунком 4–3 на користь Ковентрі, і менеджер Тоттенхема Девід Пліт, і спільний менеджер Ковентрі Джон Сіллетт очікували захоплюючого фіналу. Ніл Міджлі судив матч перед 96-тисячним натовпом. Через дві хвилини після початку матчу Тоттенхем вийшов вперед. Кріс Уоддл зіграв у навесі з правого флангу, а Клайв Аллен переграв захисника Тревора Піка і переміг Стіва Огризовича у ворота Ковентрі. Через сім хвилин рахунок був рівним: Кіт Хоухен зробив глибокий пас від Грега Даунса головою на Дейва Беннета, який обійшов Рея Клеменса і пробив м'яч повз Стіва Ходжа в кут воріт Тоттенхема. Сіріл Регіс з Ковентрі забив гол, а потім, за п’ять хвилин до перерви, Тоттенхем відновив перевагу в один м’яч. Штрафний удар Ходдла торкнувся Гері Маббутт і відскочив у дальній кут воріт Ковентрі. У середині другого тайму «Ковентрі» знову зрівнявся, Хоухен реалізував простріл Беннетта стрибком головою, що пізніше було обрано як гол сезону BBC. Оскільки гра була навіть у повний час, потрібен був додатковий час, щоб вирішити матч. Єдиний гол у додатковий час був забитий у його першому періоді, коли навіс Ллойда Макграта відбив ліве коліно Маббутта і через Клеменс забив автогол, зробивши остаточний рахунок 3–2 на користь Ковентрі. Багато експертів вважають цей матч одним із найкращих фіналів в історії змагань, а коментатор BBC TV Джон Мотсон назвав його «найкращим фіналом Кубка, який я мав задоволення коментувати». Гол Аллена став його 49-м голом у сезоні за «Тоттенхем», який станом на 2021 рік залишається клубним рекордом. Вигравши Кубок Англії, Ковентрі, як правило, мав право брати участь у Кубку володарів кубків 1987–1988 років, але заборона англійським клубам у європейському футболі після катастрофи на стадіоні «Гейзел» означала, що вони не змогли взяти участь разом з Тоттенхемом, який кваліфікувався б до Кубка УЄФА 1987–88, зайнявши третє місце в лізі.

Фон

Кубок Англії — це щорічний турнір на вибування, в якому беруть участь професійні та аматорські футбольні клуби чоловічої асоціації в системі англійської футбольної ліги. Це найстаріший у світі футбольний кубковий турнір. Турнір 1986–87 років розпочався в серпні 1986 року з попереднього раунду, за яким слідували кваліфікаційні раунди, а потім раунди самого турніру, що завершилися показовим фіналом. Відповідно до свого рівня в системі ліг, багато команд отримали прощання до наступних раундів. Як клуби Першого дивізіону, Ковентрі Сіті та Тоттенхем Хотспур обидва пройшли до третього раунду, де брали участь 64 останні команди. Фінал 1987 року був 106-м фіналом, який проводився вперше з 1872 року. У двох матчах ліги між Ковентрі та Тоттенхемом протягом сезону кожна сторона виграла свої домашні ігри. Матч на Уайт Харт Лейн у листопаді 1986 року переміг «Тоттенхем» з рахунком 1: 0, єдиний гол забив Аллен. Матч-відповідь на Хайфілд-роуд Ковентрі відбувся через місяць, незабаром після Різдва. У матчі, який історик Ковентрі Сіті Джим Браун назвав «епічною зустріччю», «Тоттенхем» вів з рахунком 2–1 у перерві, але Дейв Беннетт перевернув гру після гри.